Katso Janne Käpylehdon esittely Voimala - oppimispaketista:

VOIMALA-arvonnassa 23.10.2017 voittaneet
Voimalaa arvottiin vielä määräajan jälkeenkin 10 koululle. Arvonnassa pärjäsivät: 

Hirvikosken yhtenäiskoulu, Loimaa
Joutsan yhtenäiskoulu, Joutsa
Ilpoisten koulu, Turku
Vuoksenniskan koulukeskus/Virasojan koulu, Imatra
Ylikylän yhtenäiskoulu, Kempele
Kauhajoen koulukeskus, Kauhajoki
Sursik skola, Pedersöre
Tietäväisen koulu, Tohmajärvi
Maunun koulu, Rusko
Pielaveden yhtenäiskoulu, Pielavesi
 

Voimala-oppimispakettia haki määräaikaan mennessä yhteensä 266 koulua. Valitsimme parhaimpien perustelujen esittäneiden joukosta sata koulua, joihin Voimalat postitetaan. Olemme hakemuksen jättäneisiin opettajiin yhteydessä pian.

Tänne Voimalat lähtevät:

Espoo: Mattlidens skola, Niittykummun koulu, Nöykkiön koulu, Olarin koulu, Tiistilän koulu, Veräjäpellon koulu, Vanttilan koulu
Eura: Panelian koulu
Eurajoki: Eurajoen Keskustan koulu, Rikantilan koulu

Forssa: Koijärven koulu-päiväkoti,  Kuhalan koulu

Haapavesi: Hyttikallion koulu
Hanko: Tita-Marian koulu
Hattula: Parolan Yhteiskoulu
Hausjärvi: Hausjärven yläaste
Helsinki: Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu, Helsingin Uusi Yhteiskoulu, Hiidenkiven peruskoulu, Kruununhaan yläaste, Kulosaaren Yhteiskoulu, Käpylän peruskoulu, Sakarinmäen peruskoulu, Yhtenäiskoulu, Puistolan peruskoulu
Hollola: Heinsuon koulu, Salpakankaan koulu
Hyvinkää: Aseman koulu
Hämeenkyrö: Kyröskosken koulu
Hämeenlinna: Hämeenlinnan yhteiskoulu

Ii: Haminan koulu
Iitti: Iitin yläkoulu

Jyväskylä: Palokan yhtenäiskoulu
Järvenpää: Järvenpään Yhteiskoulu

Kalajoki: Raumankarin koulu
Kangasala: Sariolan koulu
Kauhajoki: Kauhajoen Yhteiskoulu
Kauniainen: Hagelstamska Skolan
Kirkkonummi: Heikkilän koulu
Korsholm: Norra Korsholms skola
Kotka: Helilän koulu, Karhulan koulu
Kuopio: Haapaniemen koulu, Pyörön Koulu
Kuusamo: Nilonkankaan koulu

Lahti: Myllypohjan koulu, Nastolan yläkoulu, Tiirismaan koulu / Lahden englanninkieliset luokat
Lappeenranta: Kimpisen koulu, Sammonlahden koulu, Sammonlahden koulu (Lavolan toimintayksikkö), Kesämäen koulu
Lapua: Poutun koulu
Lempäälä: Sääksjärven koulu, Kuljun koulu

Masku: Lemun koulu
Mynämäki: Mynämäen Laurin koulu
Myrskylä: Kirkonkylän koulu

Nakkila: Kirkonseudun koulu, Nakkilan yhteiskoulu,  Tattaran koulu
Nurmijärvi: Mäntysalon koulu, Seitsemän veljeksen koulu, Kivenpuiston koulu, Länsikaaren koulu, 
Vendlaskolan

Orimattila: Jokivarren koulu, Pennalan koulu
Oulu: Huttukylän koulu, Rajakylän koulu, Talvikankaan koulu
Outokumpu: Kummun koulu

Parainen: Malms skola
Pello: Pellon peruskoulu
Pietari: Pietarin suomalainen koulu
Pomarkku: Pomarkun Kirkonkylän koulu
Pori: Itä-Porin yhtenäiskoulu, Noormarkun yhtenäiskoulu
Porvoo: Hamarin koulu
Pyhäjärvi: Salmen koulu
Pyhärannan kunta: Reilan koulu
Pälkäne: Pälkäneen yhteiskoulu ja lukio
Pöytyä: Mustanojan koulu

Rovaniemi: Korkalovaaran peruskoulu, Lapin yliopiston harjoittelukoulu

Salo: Moision koulu, Mustamäen koulu, Tupurin koulu
Sastamala: Sylvään koulu
Savonlinna: Mertalan koulu
Seinäjoki: Nurmon yläaste
Sievi: Lauri Haikolan koulu
Sipoo: Sipoonjoen koulu

Tammela: Myllykylä
Tampere: Kaarilan koulu
Tuusula: Tuomalan koulu, Hyökkälän koulu, Riihikallion koulu, Kellokosken koulu

Ulvila: Ulvilan yhteiskoulu, Vanhankylän koulu

Vantaa: Kartanonkosken koulu, Martinlaakson koulu
Nikinmäen opetuspiste, Ruusuvuoren koulu, Veromäen koulu
Vesilahti: Kirkonkylän koulu
Viitasaari: Kymönkosken koulu